HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2018
İş Makinası - 8. Maden Türkiye Fuarı’na geri sayım başladı
8. Maden Türkiye Fuarı’na geri sayım başladı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile düzenlenen Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 13-16 Aralık 2018  tarihleri arasında  sektör profesyonellerini buluşturmaya hazır. Fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul’da katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

5 yıllık ihracat hedefleri arasındaki 15 milyar dolarlık maden ihracatı hedefi için çalışan maden sektörü, Maden Türkiye 2018'de buluşuyor. 2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapan Maden Türkiye, son olarak 2016 yılında 392 katılımcı ve 9.472 profesyonel ziyaretçi ile 4 salonda gerçekleştirildi. Bu yıl ise 5 salonda düzenlenecek olan fuarın ziyaretçi ve katılımı sayısında da önemli artışlar bekleniyor.

Pek çok etkinlik gerçekleşecek

Maden Türkiye Fuarı esnasında gerçekleşecek olan seminer, sempozyum ve açık oturumlar ile sektördeki son teknolojiler, gelişmeler, yeni düzenlemeler ve mevzuatlar ile ilgili konular tartışılacak, değerlendirilecek. Fuar süresince Madenciliğin Güncel Sorunları, Yerli Maden Makineleri Üretimindeki Gelişmeler, Özel Maden Kabloları, Yüksek Dayanımlı Çeliklerle Aşınma Çözümleri, Konveyör Sistemleri ve Kullanılan Materyaller, Volvo Penta Stage 5 Motorları, Ekonomik Maden Aramacılığı, Cevher Hazırlama Mühendisliği ve Çalışma Alanları, 2016-2018 Yılları Arasında Türkiye’de Yapılan Kömür Sondajlarının Çoklu Analizleri, Smart Mining konularında düzenlenecek etkinlikler ile yurtiçinden ve yurtdışından profesyoneller bir araya gelerek maden sektörünün dünü, bugünü ve geleceğine ilişkin fikir alışverişinde bulunacaklar. 

Yurtdışı heyetler

Çin, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılım gerçekleştireceği fuarda yurt dışından alım heyetleri ağırlanacak. 2016 yılında Arnavutluk, Fransa, İran, Gürcistan, Yunanistan’dan alım heyetleri ağırlayan ve bu yıl da Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen fuarda, yabancı alım heyetleri ve katılımcı firmalar arasında önemli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirilecek.


Sektöre destek var

Ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan madencilik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik olarak yapılan düzenlemeler son yıllarda hız kazanıyor. Bu faaliyetlerin etkin bir şekilde yürütülmesinin Türkiye’nin önümüzdeki 50 yıllık hedeflerine ulaşabilmesi için emin adımlar atmasını sağlayacağı yetkililerce ifade ediliyor. 2017 yılında verilen teşvik belgelerinin bir önceki yıla oranla %45 daha fazla olması ve 2018 yılında yapılan düzenlemeler de bunun işareti. Ayrıca 2019 yılında e-maden uygulamasına geçilerek maden izin süreçlerinin çok daha kısa zamanda tamamlanması hedefleniyor.
Forum Makina
Forum Makina