HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2019
İş Makinası - Allison Transmission, DLS ile Türkiye’de servis ağını geliştiriyor
Allison Transmission, DLS ile Türkiye’de servis ağını geliştiriyor

Allison Transmission, DLS ile Türkiye’de servis ağını geliştiriyor

Allison Transmission, 2019’da iş birliğine imza attığı yetkili distribütörü DLS ile Türkiye genelinde yeni servis noktalarını hizmete sunuyor. Allison, Batman, Bursa, Eskişehir, İzmir, Gaziantep ve Van illerindeki yeni iş anlaşmaları ile beş ayrı bölgedeki yetkili servisleri ve tüm Türkiye genelinde DLS’in desteği sayesinde kullanıcılarının 7/24 hizmet alabileceği satış sonrası ağını güçlendiriyor.

Allison Transmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas, yeni yetkili servisleri ile ilgili bilgi vererek; “Batman, Bursa ve Gaziantep’te bulunan servislerimiz ile geçmişten gelen bir iş birliğimiz vardı. Eskişehir, İzmir ve Van’daki yetkili noktalarımız ile tamamen yeni bir yapılanma başlatıyoruz. Bu bölgelerdeki Allison şanzıman popülasyonunu göz önünde bulundurularak yeni servislerimizi belirledik. 2019 sonrası için Doğu Anadolu, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde de servis yapılanmalarımızın olmasını planlıyoruz” diye belirtti.

Allison tam otomatik şanzımanlar, toplu taşımadan inşaata, itfaiyeden atık toplamaya kadar farklı alanlardaki ticari araçlarda kullanılıyor. Kullanıcılarına birçok avantaj sunduğu belirtilen Allison tam otomatik şanzımanlar için sağlanan servis hizmetlerinin de daha az zaman kaybı ve düşük bakım-onarım maliyetleri ile ön plana çıktığı ifade ediliyor.

Allison tam otomatik şanzımanlar, manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanların aksine yıpranmaya yatkın bir mekanik debriyaj yerine tork konvertörü kullanıyor. Dolayısıyla debriyaj aşınması olmaması ve daha az güç aktarma organı hasarı ile sadece rutin yağ ve filtre değişimi yeterli oluyor. Böylece bakım ve onarım maliyetlerinin azalmasını sağlayan Allison şanzımanlar, müşterilerin serviste daha az zaman kaybederek, araçlarını daha verimli kullanmalarına yardımcı oluyor.

Atak Talas, açıklamasında; “Türkiye’de Allison tam otomatik şanzımanların avantajlarını tercih eden filoların sayısı artmaya devam ediyor. Bu nedenle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılamak, zamanında, kaliteli ve uygun maliyetli hizmet sunmak hedefimizle servis ağımızı geliştiriyoruz. Servis noktalarımız, konusuna hâkim bakım-onarım hizmeti ve yedek parça temini ile müşterilerimizi destekleyecek” dedi.

Allison Transmission yeni servis bilgileri:

  • Askar Motorlu Araçlar Adres: Yaylacık Mahallesi İzmir Yolu 13.Km. No: 38/1, Nilüfer / Bursa Telefon: 0 224 441 41 46
  • Bilmak Otomotiv Adres: Aydınlar Mahallesi 03010 Nolu Sok. No:9 Şehitkamil / Gaziantep Telefon: 0 342 235 45 25
  • Hüseyin Ünal Otomotiv Adres: 5.Sanayi Sitesi 7416 Sok. No:19 Pınarbaşı / İzmir Telefon: 0 232 479 59 52
  • Ibanay Otomotiv Adres: Yeni Sanayi Sitesi F/1 Blok No:13/14 Van Telefon: 0 432 223 03 86
  • Nuriş Otomotiv Adres: Sanayi Çarşısı 2. Oto Tamirciler S. No:20-22 Eskişehir Telefon: 0 222 237 22 18
  • Özgün Kardeşler Otomotiv Adres: Hasankeyf Yolu Üzeri Ek Sanayi Sitesi No:33 Batman Telefon: 0 488 214 72 97

Forum Makina
Forum Makina