HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2019
İş Makinası - Borusan Cat, Müneccim ile küresel inovasyon ödülü kazandı
Borusan Cat, Müneccim ile küresel inovasyon ödülü kazandı

Borusan Cat, Müneccim ile küresel inovasyon ödülü kazandı

İş makinaları sektörünün lider markalarından Borusan Cat, artan dijitalleşme odağı paralelinde geliştirdiği yenilikçi uygulamalar ile uluslararası platformda oldukça önemli bir başarıya imza attı. İş sistemleri yazılımlarında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan SAP’nin düzenlediği SAP Küresel İnovasyon Ödülleri’nde Borusan Cat’in ‘Müneccim’ projesi ‘Dijital Öncü’ (Digital Trailblazer) kategorisinde ödüle layık görüldü. ‘Dijital Öncü’, SAP ödüllerinin en itibarlı kategorisi olarak gösteriliyor.

Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, ödülün uluslararası düzeydeki itibarına ve önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bu ödülü Borusan Cat’in yenilikçi teknolojileri geliştirme ve uygulama konusunda kat ettiği büyük mesafenin uluslararası düzeyde tescil edilmesi olarak değerlendiriyorum. Müneccim, bizzat bizim geliştirdiğimiz hem şirketimiz hem de müşterilerimiz için ciddi ölçeklerde fayda sağlayan ve değer yaratan yenilikçi uygulamalarımızdan sadece bir tanesi.”

Yapay zekânın kullanıldığı uygulama: Müneccim

Nesnelerin interneti ile donatılmış iş makinelerinden aldığı verilerle saha hakimiyetini artırarak makinelerle ilgili birçok teknik bilgiye erişebilen Borusan Cat, ‘Müneccim’ adı verilen yeni uygulaması ile müşterileri için değer yaratma konusunda bir adım daha öteye geçti. Uydu takibi sayesinde makineden gelen sinyaller ve alınan teknik bilgiler, yapay zekâ ve robot teknolojisi ile işleniyor ve olası bir makine arızası önceden tespit edebiliyor. Böylece büyük arızalar yaşanmadan makinelere müdahale ediliyor ve gerekli aksiyonlar alınıyor. Bu proaktif iş modeli ile Borusan Cat müşterilerinin bakım onarım maliyetlerini azaltırken makinenin çalışma ömrünü de uzatmış oluyor.

2019 SAP Küresel İnovasyon Ödülleri’ne yüzlerce SAP projesi aday olarak başvururken, kabul edilen 250 aday projeden sadece 81 tanesi finalde yarışma olanağı buldu. Yapılan değerlendirmede Borusan Cat, SAP ürün ve teknolojilerini hem operasyonlarına hem de müşterilerine katma değer yaratacak bir dönüşüm aracı olarak kullanarak büyük bir başarı sağlaması nedeniyle ödüle layık görüldü. Müneccim projesi, 7 Mayıs Salı günü ABD’nin Orlando kentinde düzenlenen konferansta ödülü aldı.

Forum Makina
Forum Makina