HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2019
İş Makinası - Continental’den özel lastik ve sürüş güvenliği eğitimi
Continental’den özel lastik ve sürüş güvenliği eğitimi

Continental’den özel lastik ve sürüş güvenliği eğitimi

Dünyanın en büyük lastik ve orijinal ekipman tedarikçileri arasında yer alan Continental, lastik ve sürüş güvenliği konularında farkındalığı yaratmak için eğitimlerine devam ediyor. Continental Türkiye, Konya’da bulunan Emir Hazır Beton çalışanlarına ve ağır vasıta kullanan sürücülere sürüş güvenliği ve doğru lastik kullanımı hakkında eğitim verdi.

Kurumsal sosyal sorumluluk misyonuyla eğitimlerini Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sürdüren Continental Türkiye, Konya’da hazır beton sektörünün önde gelen şirketlerinden Emir Hazır Beton çalışanlarıyla bir araya geldi. Emir Hazır Beton’un sürücülerine kamyon lastikleri ile ilgili kapsamlı bir eğitim veren Continental Türkiye, sürüş güvenliği, doğru lastik seçimi gibi konularda da sürücüleri bilgilendirdi.

Ağır vasıta lastiklerinde özellikle hava basıncı ve yükleme şartları, dış etken kaynaklı hasarlar hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı eğitimde, katılan tüm sürücülerin lastik kaynaklı arızalar ve sürüş güvenliği konusunda yüksek farkındalığa sahip olması dikkat çekti. Eğitim, sürücülerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde iş ortaklarıyla bir araya gelerek eğitimler düzenleyen Continental Türkiye, özellikle filo sürücülerinde lastik ve sürüş güvenliği konularında farkındalığı daha ileri seviyeye taşımayı hedefliyor.

Forum Makina
Forum Makina