HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2020
İş Makinası - Geleceğin iş makinesi HİDROMEK HICON 7W ikinci tasarım ödülünü kazandı
Geleceğin iş makinesi HİDROMEK HICON 7W ikinci tasarım ödülünü kazandı

Geleceğin iş makinesi HİDROMEK HICON 7W ikinci tasarım ödülünü kazandı

HİDROMEK, yüzde 100 elektrikli ve akıllı şehir ekskavatörü HICON 7W ile dünyanın en seçkin tasarım ödüllerinden IF Product Design Award 2020 ödülüne layık görüldü.

IF Design Award’da dünyanın dört bir yanından gelen 78 bağımsız jüri üyesi tarafından 56 ülkeden 7 bin 298'in üzerinde başvuru değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ürün, iletişim, ambalaj ve hizmet tasarımı, mimarlık ve iç tasarım gibi geniş bir yelpazede ‘en iyi’ tasarımlar belirlendi.

HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, kazandıkları yeni ödül ile ilgili şu sözleri dile getirdi: “Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden birini daha kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ödülle sahip olduğumuz ödül sayısını 19’a çıkarttık. ‘HİDROMEK Design’ imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalitesini ve yenilikçilik iddiasını bir kez daha tescilledik. AR-GE ve tasarım gücümüzle daha nice ödülleri HİDROMEK’e kazandırmayı hedefliyoruz.

HİDROMEK’in geleceğin elektrikli iş makinesi kategorisinde uzmanlaşma hedefi ile geliştirdiği yüzde 100 elektrikli ekskavatör HICON 7W; akıllı, ekonomik ve çevre dostu oluşuyla ön plana çıkıyor. Sıfır emisyonlu olması ve kompakt boyutları ile şehrin birçok noktasında kolaylıkla kullanılabilecek olan HICON 7W, sahip olduğu “Güvenli Çevre Sistemi” ile de güvenli sürüş için arka ekranı ile çevresine bilgi aktarabilecek.

HICON 7W, daha önce Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen ve adayların jüri ile belirlendiği German Design yarışmasında “Winner” ödülünü kazanmıştı.

Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından birine sahip olan HİDROMEK, Ar-Ge alanındaki bilgi birikimiyle tasarım gücünü bir araya getiriyor. HİDROMEK, tasarım sürecinde sanal gerçeklik uygulamalarından da en üst seviyede faydalanıyor.

Forum Makina
Forum Makina