HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2019
İş Makinası - HCC Maden, Renault Trucks ile günde 12 lt daha az yakınca yatırıma devam dedi
HCC Maden, Renault Trucks ile günde 12 lt daha az yakınca yatırıma devam dedi

HCC Maden, Renault Trucks ile günde 12 lt daha az yakınca yatırıma devam dedi

30 yıldır madencilik sektöründe hizmet veren HCC Maden, filo güçlendirme çalışmaları kapsamında 6 adet Renault Trucks K460 6x4 ve 3 adet K520 8x4 Euro 6 kamyon alımı gerçekleştirdi. Firma yetkilileri, 2018 yılında aldıkları bir adet K serisi kamyondan duyulan memnuniyetin ardından Renault yatırımını sürdürdüklerini belirttiler.


Araç alımlarıyla ilgili olarak İzmir’de Renault Trucks Bayisi Özmutlubaş Kemalpaşa tesislerinde gerçekleşen törene; HCC Maden Yönetim Kurulu Üyeleri Can Yavaş ve Caner Yavaş, Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc, Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Ege Bölge Müdürü Tolga Aykaç, Özmutlubaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, Satış Direktörü Engin Demirel ve Bölge Satış Yöneticisi Orhun Boyacı katıldı.

Demo kullanımından sonra devamı geldi

Araç parklarının yarısını Renault Trucks’ın oluşturduğunu belirten HCC Maden Yönetim Kurulu Üyesi Can Yavaş, yeni kamyonların Aydın-Karpuzlu’da bulunan ocaklardaki yer üstü maden taşımacılığında kullanılacağını belirterek;  “Maden operasyonlarında zorlu koşullarda çalışan araçların dayanıklılığı önemlidir. 2018 yılında demo olarak kullandığımız K serisinin sağlam şasisi bizleri çok etkiledi ve bir araç alımı yaptık. İlk aracımızdan memnuniyetimiz, şimdi 9 araç alımı daha yapmamıza neden oldu” dedi. Günlük yakıtta 12 litre tasarruf 

Can Yavaş, filolarındaki diğer araçları Renault Trucks K serisi ile yakıt tüketimi açısından karşılaştırma şansını bulduklarını da belirtti. Günlük olarak ortalama 12 litre fark gözlemlediklerine değinen Yavaş; “Maden ocaklarında araçlar, zorlu koşullarda ama düşük km’lerde çalışır. Günlük ortalama 110 km yapan araçlarımız, yaklaşık 12 litre tasarruf sağlıyor. Öte yandan hizmet alanımızda güvenlik ve sürücü konforu oldukça önemli. Bu beklentilerimizi, K serisi kamyonlar üst noktada karşılıyor. Özmutlubaş Otomotiv’in satış sonrası hizmetlerinden memnuniyetimiz ve hızlı yedek parça temini de alım kararımızı destekleyen etkenler oldu” açıklamalarında bulundu.

Madencilikte talep K serisine yoğunlaşıyor

Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc, K serisi kamyonların tüm dünyada madencilik alanında büyük talep gördüğünü vurgulayarak; “Renault Trucks K serisi, segmentinde en güçlü, dayanıklı ve tasarruflu kamyonlar. Bu özel kamyonlar, inşaat, maden sahaları gibi zorlu koşullarda hizmet sunan müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanım ve özelliklere sahip. Geniş ve güçlendirilmiş şasisi ile ekstra dayanıklılık ve güvenlik sağlıyor” dedi.

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ise Renault Trucks K serisinin operasyon verimliliğini arttırdığını belirterek; “Her türlü arazide olağanüstü bir çekişi garanti eden kamyonlarımız, güçlendirilmiş motor freni sayesinde maksimum güvenlik sunuyor. Ayrıca yüksek tork ile hem seri çalışma olanağı, hem de daha fazla yakıt tasarrufu sağlanıyor. Renault Trucks K serisinin segmentinde iddialı şasi aralığı, sahada çalışma ve manevra kabiliyetini de artırıyor” ifadelerini kullandı.

Renault Trucks Bayisi Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş da İzmir, Antalya ve Denizli servis noktalarında 7/24 servis hizmeti verdiklerini belirtti. Mutlubaş, 2017-2018 Renault Trucks Satış Sonrası hizmetlerinde hem Türkiye’de hem de uluslararası platformda en iyi servis ve en iyi takım olduklarını da sözlerine ekledi.


Forum Makina
Forum Makina