HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2019
İş Makinası - Otomotivdeki canlanma iş makinelerine yansımadı
Otomotivdeki canlanma iş makinelerine yansımadı

Otomotivdeki canlanma iş makinelerine yansımadı

Devlet tarafından sağlanan çeşitli teşvikler ve kredi faizlerindeki gerilemenin etkisiyle otomotiv pazarında yaşanan canlılık, iş makinelerine yansımadı. Eylül ayında Türkiye’de 263 adet yeni iş makinesi ve 375 adet yeni forklift ve istif ekipmanı satıldı.

İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan tahmini pazar rakamlarına göre, eylül ayında Türkiye’de satılan yeni iş makinesi sayısı, geçen yılın aynı ayına kıyasla %15,9 artarak 263 adet olarak gerçekleşti. Son on yılın eylül ayı ortalamasının 700’lü adetler mertebesinde olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, sektördeki sert daralmanın boyutları daha iyi anlaşılabilir. Yılın ilk dokuz ayı genelindeki satışların toplamı ise geçen yıla kıyasla %67,9 azalarak 1.842 adet oldu.

İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) tahmini rakamlarına göre eylül ayında Türkiye’de satılan yeni forklift ve depo ekipmanı sayısı ise geçen yıla kıyasla %9 azalarak 375 adet oldu. İlk dokuz ay genelindeki satışların toplamı, geçen yıla kıyasla %45,7’lik azalışla 4.030 adet olarak gerçekleşti.

Forum Makina
Forum Makina
Forum Makina