Forum Makina
Forum Makina
HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2022
İş Makinası - Türkiye kiralama sektörünün nabzı Rent2Winn 2022 Zirvesinde atıyor
Türkiye kiralama sektörünün nabzı Rent2Winn 2022 Zirvesinde atıyor

Türkiye kiralama sektörünün nabzı Rent2Winn 2022 Zirvesinde atıyor

Türkiye’de makine, otomotiv ve ekipman kiralama sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen Rent2Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi’ne sayılı günler kaldı. 11 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Mariott Hotel Asia’da hibrit olarak gerçekleşecek olan zirve kiralama iş kolunun tüm bileşenlerini ağırlayacak olmasıyla da bir ilki taşıyor. Zirve, bir yandan gerekli tüm önlemlerin alındığı güvenli bir ortamda katılımcılarını ağırlarken, diğer yandan salgın hassasiyetiyle dijital olarak katılmayı tercih edenlere de kendilerini salonda hissedecekleri kadar güçlü bir teknolojik altyapı sunuyor. Alanında uzman profesyonellerin katılımıyla paylaşım ekonomisinin sağladığı avantajların ve dünyadaki gelişmelerin ele alınacağı zirvede, 3 farklı panel düzenleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rent2Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi Organizatörü Hybrid İletişim Kurucu Ortağı Gökhan Kuyumcu, “Verimlilik ve değerin paylaşım ekonomisiyle, yani kiralamayla artabileceğini her sektörde örnekleriyle görmekteyiz. Ülkemizde kiralama iş modelinin yeterli bilinçlendirmenin olduğu takdirde çok daha sürdürülebilir biçimde büyüyeceğini biliyoruz. Bu düşüncelerle hayata geçirmek üzere olduğumuz Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi, bu konudaki mevcut iş hacmi ve potansiyeli daha fazla gözler öne serecek” şeklinde konuştu.

Zirvenin ana sponsoru Borusan Cat olurken, altın sponsorluğunu İş Leasing, Ascendum Makine ve Richie Bros paylaşıyor. MakinaParkuru’da gümüş sponsor olarak etkinliğe katkı sağlıyor. Etkinliğin medya sponsorluğunu Forum Makina ve A4 Medya üstlenirken, dijital platform sponsorluğu ise Endless Fairs tarafından sağlanıyor.

Kiralama iş modelini geniş bir perspektiften ele alacak olan Rent2Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi; makine, otomotiv ve ekipman kiralama sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiriyor. Sayılı günlerin kaldığı ve 11 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Mariott Hotel Asia’da hibrit olarak gerçekleşecek zirve, hem konukları hem de dopdolu içeriğiyle kiralamaya yönelik olan farkındalığı en üst çıtaya taşımayı hedefliyor. Zirve, gerekli tüm önlemlerin alındığı güvenli bir ortamda katılımcılarını ağırlarken, salgın hassasiyetiyle dijital olarak katılmayı tercih edenlere kendilerini salonda hissedecekleri kadar güçlü bir teknolojik altyapı sunuyor.

Kiralamanın potansiyeli zirvede ortaya konuluyor

Paylaşım ekonomisinin sağladığı avantajlar ve bu noktada dünya genelinde yaşanan gelişmelerin tartışılacağı zirvenin katılımcıları arasında; kiralama hizmeti veren ve alan firmalar, ürün satıcı firmalar, finansman kuruluşları, satış sonrası hizmet sağlayıcıları, kamu kuruluşları ile teknoloji ve bilişim firmaları yer alıyor. Zirvede; kiralamada sürdürülebilirlik, finansman koşullarındaki gelişmeler ve operasyon süreçlerinin yönetimi gibi konu başlıkları ilgili panellerde yer alarak farkındalığı artırıyor. Ayrıca ürün grupları bazında firma yetkililerinin ulusal ve küresel pazar değerlendirmeleri ile ikinci el pazarına bakış, zirvenin diğer konu başlıkları arasında yer alıyor.

Teknolojinin getirdiği fırsatlar ise zirve kapsamında kiralama sektörüne yönelik yeni avantajları gözler önüne seriyor. İş ve inşaat makineleri, otomotiv, istif ve depolama ekipmanları, vinçler, personel yükseltme platformları ve güç sistemleri gibi ürün gruplarına dair gelişmeler de zirvede yer alan çeşitli panellerde ele alınıyor.

Hedef; kiralamada sürdürülebilir büyüme olmalı!

Konuyu değerlendiren Rent2Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi Organizatörü Hybrid İletişim Kurucu Ortağı Gökhan Kuyumcu, “Verimlilik ve değerin paylaşım ekonomisiyle, yani kiralamayla artabileceğini her sektörde örnekleriyle görmekteyiz. Kiralama iş modelinin, ortak bir bilinç olduğu takdirde çok daha sürdürülebilir biçimde büyüyeceğini biliyoruz. Bu düşüncelerle hayata geçirmek üzere olduğumuz Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi, bu konudaki mevcut iş hacmi ve potansiyeli daha fazla gözler öne serecek” şeklinde konuştu.

Alanının profesyonelleri zirvede!

Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi alanının önde gelen deneyimli isimlerini konuşmacı olarak katılımcılara sunuyor. Fuarın açılış konuşması Renault Mais Eski Genel Müdürü İbrahim Aybar tarafından yapılmasının ardından Borusan Cat Pazarlama İletişimi Lideri Burcu Çalışkan Akdağ, Metaverse ve NFT; Yeni Dijital Dünyaya Yolculuk isimli bir konuşma gerçekleştiriyor.

Ritchie Bros Varlık Yönetimi Ticari Operasyonlar Müdürü Luca Perlati ve Türkiye Ülke Müdürü Hasan Er’in konuşmalarının ardından ise “Sürdürülebilir Kiralama Mühendisliği” başlıklı ilk panel düzenleniyor. Panelin katılımcıları arasında; İş Leasing Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ketenci, Hasel Türkiye Kiralama Müdürü Faruk Uyanık, İnterfed Yönetim ve Finansal Danışmanlık Genel Müdürü Dç. Dr. Banu Sezginer, Borusan Cat İkinci El ve Kiralama İş Makinaları Batı Lideri Gökmen Erkut, STFA Makine Ticaret A.Ş. - Universal Handlers Endüstriyel Ürünler Kiralama ve SSH Direktörü Osman Emre Oruç bulunuyor.

MakinaParkuru Kurucusu Enes Eğin’in gerçekleştireceği konuşma ise bir buluşma noktası olarak MakinaParkuru’nun önemini ortaya koyuyor.

Zirvenin ikinci panelinde ise “Paylaşım Ekonomisi ve Kiralamada Yenilikçi Modeller” ele alınıyor. Panelin konuşmacıları arasında ise Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, İSPARK Genel Müdürü Hakan Orhun, Borusan Cat Benim Filom Lideri Koray Gür, Machinego Genel Müdürü Hikmet Özgözen ve Merlin Enerji Sistemleri Kurucu Ortağı Cihan Ünlü bulunuyor.

İkinci panelin ardından ise Liugong Group Co. Ltd. Ortadoğu Şatış Müdürü Sibel Aygül Türkiye Platform Kiralama Pazarının Gelişimi başlıklı konuşmasını katılımcılara aktarırken, Sitech Eurasia Saha Teknolojileri Satış Lideri Armağan Karakaş ise Saha Teknolojilerinin Projelerdeki Önemi’ni örneklerle ortaya koyuyor.

Gökhan Kuyumcu tarafından yönetilecek olan üçüncü panelde ise “İkinci Elde Güven ve Kazanç” masaya yatırılıyor. Bu panelde Ritchie Bros Ülke Müdürü Hasan Er, Borusan Cat EP Kiralama ve İkinci El Satış Lideri Erkan Özgen, Turkuaz Machinery Kurucu Ortağı Hilmi Battal ve MakinaParkuru Kurucusu Enes Eğin yer alıyor.

Kiralama bilincinin daha geniş kitlelere yayılmasına destek sağlanmasının hedeflendiği Rent2Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi’nin ana sponsoru Borusan Cat olurken, Altın sponsorluğunu İş Leasing, ASCENDUM Makine ve Rtichie Bros paylaşıyor. MakinaParkuru’da gümüş sponsor olarak etkinliğe katkı sağlıyor.

Etkinliğin medya sponsorluğunu Forum Makina ve A4 Medya üstlenirken dijital platform sponsorluğu ise Endless Fairs tarafından sağlanıyor.

Forum Makina
Forum Makina
Forum Makina
Forum Makina