Forum Makina
Forum Makina
HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2019
İş Makinası - WABCO’nun ZF’ye satışı onaylandı
WABCO’nun ZF’ye satışı onaylandı

WABCO’nun ZF’ye satışı onaylandı

Binek otomobiller, ticari araçlar ve endüstriyel çözümlere yönelik mobilite sistemleri geliştiren dünyanın önde gelen teknoloji grubu ZF Friedrichshafen AG, ağır hizmet tipi ticari araçlar için elektronik frenleme, denge, süspansiyon ve şanzıman otomasyon sistemi üreticisi WABCO’nun satın alınmasına yönelik yapılan işlemin onaylandığını duyurdu.

27 Haziran 2019 tarihinde yapılan hissedar oylamasında, WABCO’nun ödenmemiş sermayesini temsil eden hissedarların yüzde 68’i, 2019 Mart ayında gerçekleşen WABCO’nun ZF’ye satışı işleminin onaylanması lehinde oy kullandı. Yaklaşık 40 milyar Euro tutarındaki bu birleşik satışla; yeni bir küresel entegre sistemler sağlayıcısı oluşturulacağı ve her iki firmanın birbirini tamamlayan uzmanlık alanlarının otomotiv ve endüstriyel sektörlere büyük bir katma değer sağlayacağı, ZF tarafından yapılan basın açıklamasıyla belirtildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ZF CEO'su Wolf-Henning Scheider, “WABCO yönetimi ile ticari araç sektöründe verimlilik, güvenlik, otomasyon ve bağlantılı teknoloji ve hizmetlerle otomotivin geleceğini şekillendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ticari araçlara yönelik emniyet ve verimliliği geliştiren ürün ve hizmetler sunan Wabco; entegre fren sistemleri, havalı süspansiyon sistemleri ve şanzıman otomasyon kontrolleri tedarik ederken aerodinamik, telematik ve filo yönetimi çözümleri alanında hizmetler sağlıyor. 40 ülkede yaklaşık 16 bin çalışanı bulunan şirket 2018 yılında yaklaşık 3,3 milyar Euro gelir elde etti.

Forum Makina
Forum Makina