Forum Makina
Forum Makina
HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2022
İş Makinası - Yeni BELL’lere Allison'un en yeni arazi serisi şanzımanı
Yeni BELL’lere Allison'un en yeni arazi serisi şanzımanı

Yeni BELL’lere Allison'un en yeni arazi serisi şanzımanı:

TerraTran

Allison Transmission, BELL'in yeni nesil belden kırma damperli kamyonlarına, Allison TerraTran™ şanzımanını entegre etmek üzere Bell Equipment Group Services (BELL) ile iş birliği yapıyor.

BELL’in Ürün Geliştirme ve OEM Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Tristan du Pisanie, BELL ve Allison'ın; ortak değerlere, kanıtlanmış inovasyon ve güvenilirliğe dayanan uzun süreli bir çözüm ortaklığı geçmişine sahip olduğunu belirterek,

Allison, şanzımanların bilinen dayanıklılığı ile BELL’in müşterileri için artırılmış sürüş, eğim ve manevra kabiliyeti sunma çabamızın bir parçası olarak, TerraTran şanzımanı araçlarımızda değerlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Allison'ın 4000 Serisi™ yol şanzımanının bir sürümü olan TerraTran, belden kırmalı damperli kamyonlar, mobil vinç ve geniş gövdeli, damperli madencilik kamyonları gibi arazi uygulamaları için özel olarak üretiliyor. TerraTran, Allison'ın 4000 Serisi şanzımanının güvenilirliğine ve dayanıklılığına ihtiyaç duyulduğunu gösteren müşteri görüşleri temel alınarak geliştirilirken, arazi uygulamaları için artırılmış beygir gücü, tork ve brüt araç ağırlığı (GVW) kapasitesine, hızlı geri vites yeteneği eklenerek tasarlandı.

800 beygir güç ve 3.200 Nm’ye varan tork

Allison Transmission’ın Arazi Uygulamaları Global Satış, Müşteri Destek ve Servis Direktörü Kartik Ramanan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Allison’ın BELL ile son 25 yıldır sürdürdüğü başarılı iş birliğinin, BELL'in değerlendirmesi için en gelişmiş tahrik çözümümüzün entegrasyonunu sağlayarak devam etmesinden memnuniyet duyuyoruz. Global olarak inşaat ve madencilik uygulamaları için tasarlanan TerraTran, Allison'ın karşılayabilecek en zorlu koşulların birçoğunda kendini kanıtladığı dünya çapındaki toprak, mineral ve değerli madenleri taşıma konusundaki 65 yılı aşkın deneyimine dayanıyor."

Allison TerraTran, kullanıldığı uygulamaya bağlı olarak 800 beygire kadar maksimum güç ve 3.200 Nm’ye kadar tork kapasitesine sahip bulunuyor. 7 ileri ve 2 geri vites özelliği ile sunulan TerraTran, eklenen hızlı geri vites ile de gelişmiş üretkenlik ve optimize edilmiş verimlilik sağlıyor.

Forum Makina
Forum Makina
Forum Makina
Forum Makina