HABER MERKEZİ

Seçimlerinizi yaparak tüm haberlerimize ulaşabilirsiniz.

HABER ABONELİĞİ

Sektördeki gelişmeler, yeni ürünler ve aktivitelerle ilgili olarak bizden düzenli bilgilendirme mailleri almak için
abone olunuz.

HABERLERİMİZ
2020
İş Makinası - Yeni HİDROMEK H4 Serisine Samoter’de inovasyon ve tasarım ödülleri
Yeni HİDROMEK H4 Serisine Samoter’de inovasyon ve tasarım ödülleri

Yeni HİDROMEK H4 Serisine Samoter’de inovasyon ve tasarım ödülleri

HİDROMEK’in üretimdeki 40 yılı aşkın tecrübesi ve kesintisiz Ar-Ge çalışmalarının ürünü olan yenilikçi modelleri dünya genelinde takdir toplamaya devam ediyor. Firma, Samoter 2020 Fuarı kapsamında bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ve uluslararası bir inovasyon yarışması olan Samoter İnovasyon Ödülleri’nden iki ayrı ödülle döndü. Yenilikçi H4 serisinin HMK 230 NLC paletli ekskavatör modeli, ‘Teknik İnovasyon’ ve ‘Özel Tasarım’ ödüllerine layık görüldü.

HİDROMEK bundan önce de Red Dot, If Design, German Design, Automotive Brand Contest ve Good Design gibi uluslararası tasarım ödüllerinin de aralarında bulunduğu toplam 18 tasarım ödülünün sahibi olmuştu.

21-25 Mart tarihleri arasında İtalya’nın Verona kentinde düzenlenecek olan 31’inci Samoter Uluslararası İş Makinaları Fuarına katılacak olan HİDROMEK, burada ödüllü HMK 230 NLC ile birlikte H4 serisine ait HMK 145 LC SR, HMK 310 NLC ve HMK 390 NLC paletli ekskavatörler modellerini sergileyecek. Fuarın diğer bir sürprizi de yeni HMK 635 WL lastik tekerlekli yükleyici olacak.

Daha hızlı, daha üretken ve daha verimli: yeni H4 Serisi

Yüksek performans sunan HİDROMEK’in yeni H4 Serisi ekskavatörleri seriliği ile ön plana çıkıyor. Geliştirilmiş hidrolik tasarımı ile daha hızlı, daha üretken ve daha verimli şekilde üretilen H4 Serisi, daha az yakıtla daha fazla iş üretiyor. Bu sayede, HİDROMEK ekskavatörler artık her zamankinden daha fazla kazanç sağlıyor.

Tasarım sürecinde operatörün makineyi kolay kullanması amaçlanan H4 Serisi’nde, kapasitesi artırılan elektronik sistem ile makine durum tespiti ve ilave donanımların entegrasyonu kolaylaşıyor. ROPS & FOPS standardına sahip H4 kabinleri maksimum güvenlik ve dayanıklılık sunmak üzere tasarlanıp, üretiliyor. İş güvenliğine özel önem verilerek tasarlanan H4 Serisi, sağ ve arka kameralarda kör noktayı en aza indirerek mükemmel görünürlük sağlıyor. Ayrıca, LED farları ile gece görüş kapasitesini önemli ölçüde iyileştiriyor. Yeni seri makinelerde bulunan kırmızı renkli tutamaklar ve uyarı etiketleri de operatör güvenliğini üst seviyeye taşıyor.

HMK 145 LC SR ile maksimum performans

Dinamik ve keskin çizgileri ile HİDROMEK’in tasarım dilini yansıtan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatör, sahip olduğu güçlü ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor. Şehir içi ve dar alanlarda hem güçlü hem de hassas çalışmak, tüm alanlarda ve koşullarda güvenliği artırmak için üretilen HMK 145 LC SR, iki parçalı bom tipi ve kompakt yapısıyla kısa bir dönüş yarıçapına sahip. Bu sayede, inşaat, peyzaj, malzeme döşeme ve tesviye işleri için özellikle dar alanlarda tercih ediliyor. HMK 145 LC SR ayrıca farklı ataşman seçenekleriyle kullanıcısına çok yönlü kullanım sağlıyor.

Kompakt yapısı ve güçlü şasisi ile HMK 145 LC SR maksimum performans sunuyor. Kompakt olduğu kadar rahat olan kabini ROPS özelliği ile operatör için güvenli bir alan sağlıyor. Operatörün kendisini ofisteki gibi konforlu ve rahat hissetmesi, ayrıca makineyi kolay kullanması amacıyla Opera Kontrol Sistemi kullanılan HMK 145 LC SR, ergonomik olarak tasarlanmış büyük dokunmatik ekranı ve 2 joystick konsolu ile kolay ve güvenli kullanım sunuyor. Mükemmel bir kabin görüşüne sahip HMK 145 LC SR’nin kolay servis ve bakım imkânı sunan kalkar kabini, hidrolik ekipmanlara hızlı erişim sağlıyor.

HMK 635 WL ile yüksek verimlilik ve düşük yakıt tüketimi

Yüksek motor gücü, performans değerleri ve ağır çalışma koşullarında seriliği ile dikkatleri üzerine çeken HMK 635 WL, Faz-5 motoruyla daha çevreci ve daha üretken bir yapıya sahip. HMK 635 WL, MTU Mercedes motoru ile çevrim süresini kısaltıyor ve kısa sürede yüksek yükleme olanağı sunuyor. Yüksek verimlilikle çalışan ve az yakıt tüketen HMK 635 WL, yüksek koparma kuvveti, kaldırma kapasitesi ve çekiş gücü ile öne çıkıyor. HMK 635 WL sıklıkla maden ve taş ocağı işletmelerinde, beton santralleri ve endüstriyel uygulamalarda kullanılıyor.

HMK 635 WL’nin ROPS / FOPS sertifikasına sahip ergonomik operatör kabini, güvenliği ön planda tutuyor. HMK 635 WL; sarsıntısız yol yürüyüş sistemi, koltuk ısıtması, geri görüş kamerası, dokunmatik ekranı, elektrik kontrollü ve ısıtmalı aynalarıyla operatöre konforlu bir çalışma ortamı ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Özgün tasarıma sahip HMK 635 WL, arka kısmında konumlanan motoru ile daha dengeli. Ayrıca, HMK 635 WL, zemin seviyesinden kolayca erişilebilen tek parçalı elektrikli kaputu ve makinenin arkasında bulunan basamağı sayesinde kolay servis imkânı da sağlıyor.

Forum Makina
Forum Makina